روش آب دادن به گل در مسافرت
در این جستار کوتاه آموزشی به چگونگی آب‌دادن به گل‌های آپارتمانی و یا درختان خانه و نگه‌داری گل در مسافرت‌‌های طولانی خواهیم پرداخت. قبلا بارها درباره‌‎ی این‌که چگونه در مسافرت گیاهان را بی آب نگذاریم یا آبیاری با بطری و آبیاری اتوماتیک در مسافرت شنیده‌ایم.
تا کنون بارها درباره‌ی روش‌های گوناگون برای نگه‌داری گل در مسافرت و .. شنیده و خوانده‌ایم، اما همگی دارای مشکلات گوناگونی هستند. این روش با روش‌های پیشین متفاوت است. با این روش هم می‌شه گلدان‌ها رو آبیاری کرد، هم فن هوا رو روشن کرد و هم پمپ اکسیژن و آب و .. آکواریوم رو راه‌انداخت و...

اما معمولا این روش‌ها شیوه‌هایی هستند که در عمل کارایی ندارند. روش هایی مانند: 1- کنار هم گذاشتن و آبیاری گلدان ها و کشیده پلاستیک روی آن ها 2- استفاده از بطری نوشابه و سوراخ کردن سر بطری 3- استفاده از سطل آب و نخ و پارچه و .. 4- ژل نگه‌دارنده‌ی آب

ما در این جستار آموزشی یک شیوه‌ی کاملا عملی را به شما آموزش خواهیم داد تا با خسالی آسوده بتوانید به مسافرت بروید و همزمان به صورت خودکار از گل‌های آپارتمانی خود نگه‌داری کنید. البته این روش فقط مربوط به مسافرت نیست و هنگامی که در خانه هستید هم می‌توانید با این روش به صورت اتوماتیک گل‌دان‌ها و گیاه‌های آپارتمانی و خانگی خود را آبیاری کنید.
تایمر دیجیتال قطع و وصل برق
آموزش آبیاری گیاهان در مسافرت
خب حالا به بخش آموزشی رسیدیم. من کوشش می‌کنم خیلی مطلب رو پیچیده نکنم و خیلیی ساده به موضوع بپردازم. برای این کار شما نیاز به خرید 2 دستگاه دارید. 1- تایمر برق دیجیتال 2- پمپ آب کولر یا... ( لینک خرید تایمر قطع و وصل خودکار برق در پایین همین پست گذاشته شده که می‌تونید با کلیک روی اون لینک‌ها تایمر رو آنلاین بخرید و در خانه با پست تحویل بگیرید یا اینکه با شماره تماس‌های تلفن و تلگرام پشتیبانی فروشگاه‍‌ها که در پایین گذاشتم تماس بگیرید و خرید انجام بدین- به هر حال ما فرض می کنیم که شما پمپ آب و تایمر برق رو خریداری کردین.

لوله‌کشی از پمپ به گل‌دان‌های گل
پیش از هر چیزی شما نیاز به لوله‌ی آبیاری دارید. شما می‌تونید چندین متر لوله که اصطلاحا اون رو لوه بنزین می‌نامند خریداری کنید. این لوله‌ها دارای سه‌راهی و .. هم هستند. یعنی شما متناسب با تعداد گلدان‌های خود باید سه راهی و لوله تهیه کنید و از خروجی پمپ آب به تک تک گل‌دون‌ها لوله‌کشی انجام بدین.
سپس پمپ آب رو باید درون یک مخزن آب بزارین. میزان آبی که باید در مخزن باشه باید برابر باشه با مدت زمانی که در مسافرت هستید و میزان آبی که گل‌ها نیاز دارند. در تصویر زیر می‌تونید این روش رو ببنید:
آب دادن به گیاه گلدان در مسافرت
اتصال پمپ آب به تایمر قطع و وصل برق
پس از این‌که لوله‌کشی شما به پایان رسید باید سیم برق یا دوشاخه‌ی پمپ آب رو به پریز تایمر برقی که خریداری کردید متصل کنید و سپس دوشاخه‌ی تایمر رو به پریز برق اصلی شهری متصل کنید. این تایمرهای دیجیتال قابل برنامه‌ریزی هستند. یعنی شما می‌تونید مشخص کنید که مصلا تایمر هر روز در ساعت 3.20 دقیقه برق رو وصل کنه و در نتیجه پمپ روشن بشه و آب به درون گلدان‌ها سرازیر بشه و سپس در ساعت 3.22 دقیقه جریان برق رو قطع کنه / یا برای نمونه می‌تونید تنظیم کنید که پمپ تنها یکی از روزهای هفته ( فرقی نمی کنه ) مثلا جمعه برای 2 دقیقه یا 5 دقیقه یا ... روشن بشه و سپس به صورت اتوماتیک خاموش بشه.
آموزش برنامه‌ریزی تایمر برق رو می‌تونید اینجا بخونید: آموزش تنظیم تایمر برق دیجیتال

مکان و قیمت خرید تایمر دیجیتال
برای خرید تایمر دیجیتال برق از فروشگاه‌های معتبر ما این فروشگاه‌های اینترنتی رو به شما معرفی می‌کنیم که قبلا آزموده شدن و دارای نماد اعتماد و مجوز از وزارت صنعت هستند. شما با کلیک روی این لینک‌ها می‌تونید نسبت به خرید تایمر اقدام کنید:

1- کلیک کنید خرید تایمر دیجیتال برق ( فروشگاه فروهر دارای مجوز وزارت صنعت )
2- کلیک کنید خرید تایمر برق دیجیتال ( فروشگاه چیستا دارای مجوز وزارت صنعت )

برای خرید از طریق تلفن و تلگرام این فروشگاه ها هم می تونید اقدام کنید:
شماره تلفن پشتیبانی : ۰۹۲۱۷۹۸۹۵۳۳ – ۰۷۱۳۲۲۸۹۶۱۷
شماره تلگرام پشتیبانی: ۰۹۲۱۶۰۱۲۴۸۹
رایانامه رسمی: Info@echista.ir & Info@efarvahar.ir
نشانی تارنما و سایت فروشگاهی: http://efarvahar.ir & http://echista.ir

باید توجه کنید که از تایمر برق دیجیتال برای کارهای گوناگون می‌تونید استفاده کنید. این تنها یکی از مواردی بود که می‌شد استفاده کرد. همگی دستگاه‌های برقی رو می‌شه با این روش در ساعت مشخصی روشن یا خاموش کرد. مثلا یک آمپلی فایر - تبدیل HDMI به VGA - مبدل HDMI به AV
ساده ترین و بهترین راه برای آب دادن به گلدان در مسافرت این راه حل است. در پست آموزشی دریافتیم که چگونه می توان کاری کرد که گل ها به صورت  اتوماتیک و خودکار و بدون نیاز به حضور شما آبیاری شوند.